Oklejanie samochodu folią – jak to zrobić?

Oklejanie czterokołowca folią – jak to poczynić?

Oklejanie czterokołowców folią jest stosunkowo najnowszym na polskim rynku środkiem na ubezpieczenie i wariację koloru lakieru. Największą sławę zyskało pośród spółek posiadających dużą armadę jako technika ujednolicenia aut czy też umieszczenia na nich treści reklamowych.

Coraz więcej przyziemnych właścicieli czterokołowców planuje na ich obklejenie. Daje to obszerne możliwości na radykalne zmiany, bez konieczności nanoszenia nowego lakieru na całe auto albo jego moduły. Dlaczego należałoby to uczynić? Jak powinien przebiegać proces nakładania folii i jak doglądać o osłonkę w ciągu jej wykorzystywania?
obklejenia czterokołowca folią

Korzyści z obklejenia auta za sprawą folii istnieje mnóstwo. Jest to osłonka znacznie wytrwała, ochraniająca lakier przed uszkodzeniami. Wielu posiadaczów automobili planuje na ten trick po zakupie nowego schematu z salonu – zobacz stronę – kliknij.Nieraz subwencja za nietypowe opcje kolorystyczne jest idiotycznie duża, a w zestawieniu z drukami finansowymi doświadczonymi na folię a także usługę montażu zupełnie nieopłacalna. Taka folia ochrania lakier przed uszkodzeniami: odpryskiwaniem, otarciami, a także płowieniem w toku funkcjonowania promieni słonecznych. Jeżeli nie mamy ocenionej adorowanej barwy, możemy zdecydować się na folię transparentną, która będzie zwyczajnie nadzwyczajną powłoką na orzeźwiającym lakierze. Oklejać można również auta używane, wtenczas folia może piastować ziemię kamuflażu dla już istniejących ułomności lakieru. To bardzo dobry sposób na wznowienie image naszego czterokołowca.

Dojrzewa tu bardzo klarowna rola estetyczna. Osiągalna jest rozległa mnogość tonacji jak i faktur folii samochodowych. Można decydować się na w całej palecie kolorystyk, cyklicznie nieosiągalnych w salonach. Osiągalne są dodatkowo możliwości metalik, matowe, w kolorze tzw. kameleon, które przeinaczają barwę zależnie od rogu obserwacji czy też modne powłoki imitujące fakturę karbonową, na przykład. do wdrożenia na masce, obudowie lusterek albo spoilerze. Dorzucą niecodziennego aspektu naszemu wehikułowi.

Jak obkleić auto folią?

Technika naklejenia folii automobilowej jest dość pogmatwana i wymaga tycio zręczności. O jak wiele na nieznacznych składnikach możemy poradzić sobie samemu, to jeżeli zamierzamy zmienić odcień całego auta, należałoby zwrócić się do opiniodawce bądź przesiać usługę w specjalistycznym zakładzie. Automobil powinien być na dzień dobry drobiazgowo umyty ze wszech zanieczyszczeń znajdujących się na jego powierzchni. Wypada je rzetelnie spłukać i skreślić wszelkie resztki szamponu, laków czy też innych kosmetyków użytych do jego prania. Później dogłębnie odtłuszczone dopływowym preparatem.

Na rynku osiągalne są dwa gatunki folii: zasadnicza i przelewana. Pierwsza jest bezwzględniejsza, o grubości coś koło tego 0,7 mm. Przeznaczona do płaskich powierzchni. Jej mała gibkość może tłumić oklejenie ogromniejszych wgłębień, np.. przestrzałów powietrza. Montuje się ją na mokrą nawierzchnię, transportując według potrzeb i polerując łopatką. Drugi gatunek folii jest kategorycznie w wyższym stopniu podatny. Jest słabsza niż poprzedniczka i przysparza obszerniejsze możliwości na nieregularnych płaszczyznach. Jej delikatność sprawia, że zestaw jest dosyć przykry. Folię nakłada się na lakier, korzystając z ciepła opalarki, dzięki z jakiego powodu dostosowuje się ona do wgłębień i załamań. Powierzchnię wygładza się tacką tudzież usuwa bąbelki powietrza.

Wartości folii automobilowych są nadzwyczaj rozbieżne: od 25 do więcej niż 100 zł za metr kwadratowy. Wszystko zależy od typu folii, tonacje, faktury i trybu wykończenia. O ile korzystamy z usługi opiniodawce, wypada też dołożyć cenę robocizny, a więc samej usługi jej nałożenia, a ona waha się w porównaniu do poziomu trudności zestawu.
Jak doglądać o samochód obklejony folią?

Folia automobilowa nie jest ponad miarę kłopotliwa w użytkowaniu. Nie można jej jedynie wystawiać na nadto pamiętne pucowanie jak i niedociągnięcia napastliwymi środkami syntetycznymi i pucującymi. Względnie trzeba unikać myjni samoczynnych. Folię można myć, stosując myjki ciśnieniowej, szamponów, wosków. Wytwornej jakości folia nie ulegnie odkształceniu ani blaknięciu na słońcu.

Oklejanie wozu folią jest olśniewającym środkiem na całkowitą przemianę odcienia auta, a także na protekcję oryginalnego lakieru. Kiedy barwa nam się umęczy względnie szykując pojazd do odsprzedaży, możemy zwyczajnie zdjąć folię i skreślić klajstruj dopływowym środkiem. Auto będzie wyglądać precyzyjnie w podobny sposób jak przed nałożeniem powłoki

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s